Idegenbeli bravúr hozta meg az első győzelmet

A Győrsövényház 2–1-re győzött Károlyházán a megyei II. osztályú bajnokság 8. fordulójában.

MEGYEI II. OSZTÁLY MOSONMAGYARÓVÁRI CSOPORT
8. forduló, 2017. október 1., 16.00
Károlyháza – Győrsövényház 1–2 (0–1)
Győrsövényház: Osvald Norbert – Horváth Zoltán (Majlinger László, 65. p.), Kalmár Csaba, Veszelyi Dávid, Folkmayer Márton, Takács Adrián, Csonka Ákos, Soós Roland (Németh Ervin, 72. p.), Rémi Balázs, Németh Krisztián, Hegedüs Tamás (Klujber Bálint, 64. p.). Edző: Izsáki László.
Gólszerzők: Csonka Ákos (15. p., 0–1), Soós Roland (52. p., 0–2), Némedi György (69. p., 1–2).
Sárga lap: Stankovics Tamás (17. p.), Némedi György (32. p.), Czigány Csaba (79. p.), illetve Veszelyi Dávid (43. p.), Majlinger László (75. p.), Takács Adrián (82. p).

Hét nyeretlen mérkőzés és mindössze egy megszerzett pont után idegenben, Károlyházán igyekezett javítani csapatunk. Ennek megfelelően nagy elánnal vetették bele a mieink magukat a meccsbe. Az első percektől kezdve veszélyesebben játszottunk: rúgtunk egy lesgólt, nem kaptunk meg egy 11-est – a kezezés a 16-oson belül történt, de a játékvezető szabadrúgást ítélt –, mígnem a következő támadásból, a 15. percben Csonka Ákos révén megszereztük a vezetést. A fiatal játékos később kapufát is lőtt és nagy helyzetet is kihagyott. A Károlyháza erejéből egy kapufára futotta az első félidőben.

A szünet után ismét jobban kezdtünk, mint az ellenfél, s nem volt meglepő, hogy Soós Roland kettőre növelte előnyünket az 52. percben: a 16-oson cselezett befelé a bal szélről, majd kilőtte a jobb sarkot. A hazaiak a 69. percben jöttek vissza a meccsbe, amikor egy oldalvonal mellől beívelt szabadrúgást Némedi György juttatott a hálóba. A hátralévő bő 20 percben a károlyháziak játszottak fölényben, de igazi helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. Teljesen megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Csapatunk a 9. fordulóban, október 8-én, vasárnap 15 órakor a Dunakilitit fogadja.

U 19
8. forduló, 2017. október 1., 14.00
Károlyháza – Győrsövényház 3–3 (2–2)
Gólszerzők: Pekelniczki Kevin (10. p., 1–0), Kiss Bence (18. p., 1–1), Babos Dominik (21. p., 2–1), Varga Kristóf (44. p., 2–2), Erdélyi József (47. p., 2–3), Czigány Szabolcs (86. p., 3–3).