A 13. helyen zártuk az őszi idényt

A Győrsövényház hazai pályán 6–1-es vereséget szenvedett a Csikvándtól az őszi idény utolsó, 15. fordulójában 2018. november 17-én.

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYEI III. OSZTÁLY MOSONMAGYARÓVÁR–GYŐRI CSOPORT

15. forduló, 2018. november 17., 14.00

Győrsövényház – Csikvánd 1–6 (0–2)

Gólszerzők: Ombódi Erik (öngól, 28. p., 0–1), Poós Marcell (44. p., 0–2), Németh Krisztián (47. p., 1–2), Vélend Tamás (58. p., 1–3), Schauer Ábel (68. p., 1–4), Schauer Ábel (78. p., 1–5), Dóka Bence (84. p., 1–6).

A bajnokság egyik esélyesét fogadta a Győrsövényház az őszi idény utolsó fordulójában. Furcsa mérkőzés volt: a két csapat tabellán elfoglalt helyénél kisebb különbség látszott a pályán, s a végeredmény is lehetett volna sokkal szorosabb. Az előzmények ismeretében már az is meglepetés volt, hogy a vendégek csak a 28. percben szerezték meg a vezetést. A szünetre ráadásul akár döntetlennel is fordulhattak volna az együttesek, azonban a 43. percben a Takács Adrián elleni szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Takács Richárd a kapusba lőtte, s a hálóőr az ismértlést is védte. Az ellentámadásból aztán a csikvándiak szereztek újabb találatot.

A második játékrész jól indult a mieink szempontjából, Németh Krisztián szépített egy 17–18 méterről eleresztett lövésből. A rutinosabb, jobb játékerőt képviselő vendégek azonban ezt követően jól használták ki helyzeteiket, míg a sövényháziak kisebb-nagyobb lehetőségek sorát hagyták ki.

Bár néhány elmaradt mérkőzés pótlása még hátravan, az már eldőlt, hogy a Győrsövényház a 13. helyen zárta az őszi idényt három győzelemmel, egy döntetlennel, 11 vereséggel, 17 szerzett és 50 kapott góllal, 10 ponttal.